PANEL KLIENTA - ZALOGUJ SIĘ

Aktualności

06/11/2017
E-skaładka ZUS

ZUS rozsyła już nowe numery rachunków do wpłat składek.

Od 1 stycznia składki będziemy opłacać zwykłym przelewem, takim, jakim np. płacisz za prąd. Na przelewie wpiszesz tylko numer rachunku bankowego –Twój numer rachunku składkowego. Wpłatę zus zaksięguje i rozliczy na Twoim koncie.

Informację o numerze rachunku składkowego zus przesyła listem poleconym.
 

Ważne!

  • Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dostaniesz informacji o numerze Twojego rachunku albo jeśli go zgubisz, koniecznie skontaktuj się z zus-em. Numer rachunku otrzymasz w każdej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej  (nr tel.: 22 560 16 00).
 

Indywidualny numer rachunku składkowego składa się z 26 cyfr. W numerze rachunku będzie zawarty numer identyfikujący ZUS i Twój numer NIP (ostatnie 10 cyfr).


Wykorzystamy numer NIP, ponieważ jest on identyfikatorem płatnika składek zarówno dla osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej, jak i dla osoby fizycznej, która opłaca składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne.

Kiedy otrzymasz list, upewnij się, czy jest to informacja z ZUS:

  • Czy w rachunku składkowym jest zawarty numer identyfikujący ZUS – 60000002 026 (cyfry od 3 do 13)?
  • Czy w rachunku składkowym jest zawarty Twój NIP?
  • Czy na informacji jest bezbarwne logo ZUS i logo e-SKŁADKA?

Jeśli miałbyś jakiekolwiek wątpliwości, czy informacja jest autentyczna, to numer rachunku składkowego możesz potwierdzić w każdej naszej placówce albo w Centrum Obsługi Telefonicznej – 22 560 16 00 lub sprawdzić autentyczność otrzymanego rachunku w serwisie internetowym zus  https://www.eskladka.pl
Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!
biuro@rachunkoweryki.pl
+48 732-900-011
Copyright © Biuro Rachunkowe Aneta Polańska | Designed by Venomedia