PANEL KLIENTA - ZALOGUJ SIĘ

Aktualności

28/09/2017
Zwrot VAT dla mikroprzedsiębiorców z branży budowlanej
Mikroprzedsiębiorcy z branży budowlanej mogą wcześniej uzyskać zwrot VAT. Muszą jednak spełnić dwa warunki.

MF w komunikacie zamieszczonym 16.08.2017 na stronie internetowej resortu poinformowało, że zwroty nadwyżki zadeklarowane przez mikroprzedsiębiorców z branży budowlanej będą realizowane szybciej, tj. nawet do 15 dni.
 

Zastrzeżono jednocześnie, że skrócenie terminu będzie możliwe wyłącznie w przypadku, gdy w tym terminie zostanie zweryfikowana prawidłowość tego zwrotu.
 

Warunkiem uzyskania szybszego zwrotu jest ponadto:

  • dobrowolne przekazanie ewidencji VAT w formie pliku JPK_VAT za okres, z którego wynika zwrot nadwyżki podatku (obowiązkowo mikroprzedsiębiorcy będą sporządzać JPK_VAT od 1.01.2018), oraz
  • przesłanie deklaracji VAT drogą elektroniczną (co już obecnie jest obowiązkowe dla firm świadczących usługi objęte odwrotnym obciążeniem).
 

MF argumentuje, że podatnicy, którzy prześlą wraz z deklaracją VAT pliki JPK_VAT, zaprezentują się jako podmioty działające w sposób przejrzysty i transparentny. Działania takie ograniczą także do niezbędnego minimum czas i środki podatnika konieczne do zapewnienia organowi podatkowemu możliwości zweryfikowania złożonego rozliczenia.

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!
biuro@rachunkoweryki.pl
+48 732-900-011
Copyright © Biuro Rachunkowe Aneta Polańska | Designed by Venomedia